Zdrowie i uroda, czyli kosmetyczne piękno

Kilka dziesięcioleci temu kosmetologia – ani jako branża, ani tym bardziej jako oddzielny przedmiot badań – praktycznie nie istniała. Oczywiście były różnego rodzaju perfumerie i zakłady zajmujące się produkcją kremów czy maści o „magicznych właściwościach”, ale były to raczej przybytki spotykane w europejskich stolikach. Kobiety i mężczyźni musieli sobie radzić najczęściej sami, a do pielęgnacji skóry używano naturalnych składników, robiąc maści, mieszanki i napary z ziół, owoców i niektórych warzyw.

Zdrowie to podstawa

Jakkolwiek jednak nie byłoby w przeszłości, obecnie jedna rzecz pozostaje niezmienna – uroda i piękno są nieodłącznie związane ze zdrowiem. Medyczne badania dowodzą, że zdrowy organizm człowieka, który dobrze się odżywia i dba o siebie, wymaga więc zabiegów pielęgnacyjnych niż u tej osoby, która nadmiernie go nadwyręża. W Olsztynie powstały nawet specjalne gabinety (https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html), które prócz zabiegami kosmetycznymi, zajmują się również uczeniem swoje klientki o tym, jak prawidłowo dbać o organizm. Z takimi gabinetami współpracują dietetycy, trenerzy sportowi a nawet psycholodzy, którzy pomagają odpowiednio zadbać o swoje ciało.
Oczywiście w żadnym razie nie oznacza to, że kosmetyczka Olsztyn rozwiąże wszystkie nasze problemy związane z trądzikiem, nadwagą czy innymi dolegliwościami na tle zdrowotnym. Może jedynie doradzić, w jaki sposób walczyć z niechcianymi problemami, jakie maści stosować na podrażnioną skórę albo jak się pozbyć blizn, ale fachową poradę zyskamy wyłącznie u profesjonalnego lekarza.

Innowacja na rynku?

Połączenie w jednym miejscu usług kosmetyczno-estetycznych i medycznych nie jest oczywiście niczym nowym, ponieważ w Polsce już od dawna istnieją specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej, gdzie świadczone są podobne usługi. Różnicą jest tylko to, że o ile klinika skupia się głównie na usługach zabiegowych i chirurgicznych, salon kosmetyczny oferuje przede wszystkim fachowe porady w zakresie estetyki, odnowy biologicznej i właśnie kosmetyki. Wykształcona kosmetyczka jest w stanie fachowym okiem ocenić stan naszego organizmu, w tym skóry, a dzięki temu zalecić odpowiednią kurację z siatką zabiegów, których celem jest doprowadzenie naszego ciała do jak najlepszego wyglądu.

2 myśli na temat “Zdrowie i uroda, czyli kosmetyczne piękno”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>