Zabiegi kosmetyki dentystycznej

Jeszcze do niedawna bardzo baliśmy się wizyty u dentysty. Niezmiennie kojarzyła się nam ona z bólem, dyskomfortem i mało widocznymi efektami. Jednak technologia się rozwija i od kilku lat widzimy znacznie dużą poprawę także w dziedzinie stomatologii, a zwłaszcza w obszarze kosmetyki dentystycznej. W jej skład wchodzą rozmaite zabiegi, które pacjentów interesują przede wszystkim ze względu na możliwość znacznego poprawienia wyglądu swoich zębów. Często jednak zapewniają nam one również ochronę przed dalszymi zniszczeniami.

Zabiegi te są szybkie, bo zazwyczaj możemy cieszyć się pięknym, odmienionym uśmiechem już po kilku wizytach u dentysty. Wrocław to jedno z miast, gdzie pacjenci coraz częściej przychodzą do lekarzy właśnie na tego typu procedury. Poza tym, przed przystąpieniem do działania, zostają nam zaaplikowane środki znieczulające lub uspokajające, dzięki czemu sam zabieg jest dla nas o wiele bardziej komfortowy. Na dodatek efekty są zwykle dość trwałe.

Jedną z bardziej popularnych, typowo kosmetycznych procedur, jest wybielanie zębów u stomatologa. Wrocław może się pochwalić ogromnym popytem na tego typu zabiegi, oraz naprawdę bogatą ofertą gabinetów, w których możemy go wykonać. Przekonać się o tym możemy wyszukując: stomatolog z Wrocławia (dentysta-stomatolog.com). Nie musimy już wstydzić się swoich zębów, które są z natury bardziej żółte lub przebarwione przez nasze nawyki (picie kawy i herbaty, palenie papierosów). Wystarczy raz na jakiś czas wybrać się do dobrego gabinetu, by cieszyć się świetlistym i śnieżnobiałym uśmiechem. Na dodatek, jest to jeden z mniej inwazyjnych zabiegów. Nie wierzmy również w krążące na jego temat mity o jego rzekomej szkodliwości na szkliwo – w tej chwili stosowana technologia jest już na tyle ulepszona, że nie musimy obawiać się o kondycję naszych zębów.

Ze względów estetycznych chętnie wybieramy również wypełnienia kompozytowe. Wyglądają one o wiele lepiej niż znane jeszcze do niedawna uzupełnienia wykonane z metalu lub srebra. Inną metodą na szybkie poprawienie wyglądu naszych zniszczonych lub uszkodzonych zębów są porcelanowe forniry, czyli mosty, korony i nakładki. Mają one na celu ochronę przed dalszymi uszkodzeniami lub też poprawę wyglądu naszych zębów, zwłaszcza, jeśli mamy pomiędzy nimi duże przerwy. Często stosowane są także implanty stomatologiczne. Są to sztuczne protezy, wstawiane w miejsce brakujących zębów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>