Wybór salonu do depilacji laserowej?

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. W większości przypadków wybieramy przypadkowy salon, o którym wiemy jedynie tyle, że przeprowadza tego typu zabiegi oraz prawdopodobnie już chwile utrzymuje się na rynku. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w przypadku depilacji laserowej ważne jest nie tylko doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg, ale również sprzęt, którym jest on przeprowadzany. Dlaczego?

Salon z ulicy?
Jedną z najgorszych rzeczy, którą możemy zrobić, to skorzystanie z ogłoszeń na słupach ulicznych „depilacja laserowa – tanio”. W większości przypadków są to nowo powstałe ośrodki, gdzie pracuje niewykwalifikowany personel i które muszą szukać klientów taką prowizoryczną drogą. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest posłużenie się chociażby Internet i wpisanie odpowiedniej frazy, np. dla Katowic „depilacja laserowa Katowice”. W ten sposób dostaniemy namiary na przynajmniej kilka, kilkanaście salonów, które będziemy mogły ze sobą porównać nie tylko pod względem ceny za dany zabieg.

Typ lasera?
Podstawową rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę to typ lasera, którym przeprowadzany jest cały zabieg – im jest on nowocześniejszy tym większa szansa na to, że zabieg depilacji laserowej będzie trwalszy. Stare lasery typu rubinowego zapewniają skuteczność maksymalnie na poziomie 60%, lasery Nd-Yag do około 66%, zaś najskuteczniejsze są nowoczesne lasery diodowe – nawet 98%. Powyższe procenty dotyczą potencjalnej redukcji owłosienia mierzonej w dwunastym tygodniu po przeprowadzaniu zabiegu depilacji laserowej. Co prawda przy zastosowaniu nowocześniejszego sprzętu musimy się liczyć z odrobinę wyższą ceną za zabieg, to jednak jest to różnica, którą warto dopłacić ze względów praktycznych.

2 myśli na temat “Wybór salonu do depilacji laserowej?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>