Higiena podstawą zdrowego uśmiechu

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna w życiu nas wszystkich już od momentu pojawienia się pierwszego zęba mlecznego. Codziennie spożywając posiłki, wszystkie zęby narażone są na osadzanie się osadu, który zawiera wiele różnych bakterii. Pojawia się on nie tylko na naszych zębach, ale również w szczelinach międzyzębowych. Jeszcze innym miejscem, które narażone jest na nalot, jest miejsce przy dziąsłach. Liczne bakterie znajdujące się w osadzie sprawiają rozpuszczanie minerałów, które znajdują się w szkliwie, co z kolei powoduje powstawanie próchnicy. Jest to jedna z głównych przyczyn psucia się zębów. Dlatego bardzo ważne jest czyszczenie zębów minimum dwa razy w ciągu dnia. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, możemy po posiłku żuć gumę, która wspomoże utrzymanie czystości zębów, jak i odświeżonego oddechu.

Do profilaktyki higieny zaliczamy również wizyty u stomatologa minimum raz na sześć miesięcy. Aby wybrać spośród wielu, najlepszy dla nas gabinet stomatologiczny w Poznaniu, wystarczy wystukać na klawiszach komputera hasła na przykład: 'dentysta Poznań' lub 'stomatolog Poznań'. Już po paru sekundach pojawią się kliniki stomatologiczne, które obecnie oferują wszelkiego rodzaju usługi, umożliwiające cieszenie się pięknym uśmiechem przez bardzo długi czas. Idąc na wizytę dentystyczną, jest możliwość, aby poprosić higienistkę stomatologiczną albo stomatologa o nauczenie nas poprawnego szczotkowania zębów. Porządne mycie naszych zębów i dodatkowe nitkowanie specjalną nitką do tego przeznaczoną sprawiają, że wizyty w gabinetach stomatologicznych będą już tylko czystą przyjemnością oraz formalnością.

Innym bardzo ważnym czynnikiem, który poprawnie wpływa na nasze uzębienie jest zdrowe odżywianie. Zbilansowana dieta może dostarczyć dla naszego organizmu pokarm niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. W obecnych czasach artykuły spożywcze zawierają wiele składników, które nie tylko mogą spowodować cukrzycę (ze uwagi na występowanie cukrów), ale dodatkowo bardzo niszczą nasze zęby. W codziennych porcjach pokarmowych trzeba uwzględnić bogate w witaminy warzywa, sprawdzone, niepryskane owoce, produkty mleczne i dodatkowo ryby na przemian z mięsem i drobiem. W przypadku zlekceważenia naszego ciała oraz braku troski możemy być przekonani, że konsekwencje takiego zachowania będą czasochłonne, drogie i bolesne. Z tego powodu im szybciej pozbędziemy się złych nawyków, tym szybciej będziemy mieć możliwość cieszenia się pięknym i zdrowym uśmiechem. Poznańskie gabinety stomatologiczne dostępne są dla klienta do późnych godzin wieczornych i służą radą i pomocą.

Jedna myśl na temat “Higiena podstawą zdrowego uśmiechu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>