Czy zapuszczenie grzywki to taka prosta sprawa?

Mogłoby się wydawać, że zapuszczenie  równej grzywki to  nic trudnego. Wystarczy jakiś czas powstrzymać się od ścinania włosów, następnie pójść do jednej z bełchatowskich kosmetyczek lub fryzjerek i ją wyrównać. Tadam – mamy grzywkę. Nie jest jednak to taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Trzeba przestrzegać kilku zasad – inaczej może nam wyjść cytując klasyka "co najmniej niesymetrycznie". Co więc zrobić, aby mieć idealnie prostą i gęstą grzywkę?

No właśnie, to jest bardzo delikatna kwestia. Mowa tutaj o dużym ryzyku błędu i braku możliwości poprawki. Włosy i sama grzywka rosną przez kilka a nawet kilkanaście miesięcy (w zależności od cyklu wzrostu włosa), i jeżeli wykonamy nieodpowiedni zabieg lub za bardzo ją skrócimy to długi czas "hodowania" pójdzie na marne. Co więc zrobić, aby włosy na grzywkę rosły szybciej?

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta i suplementacja. Powinniśmy jeść dużo żywności zawierającej cynk i substancje pobudzającą produkcję keratyny. To sprawi, że włosy będą szybciej rosnąć. Swoją dietę można uzupełnić o suplementy ze skrzypem i pokrzywą lub pić herbatki z tych ziół. Pod żadnym pozorem nie można przedłużać sobie grzywki! To sprawi, że włosy staną się cienkie i wysuszone, co w efekcie będzie dawać prześwity na czole, a nie o taką grzywkę tutaj chodzi. Bełchatowskie kosmetyczki stanowczo odradzają tego rodzaju zabiegi.

Można stosować wszelkiego rodzaju maski i odżywki do włosów. Sprawią, że staną się one nawilżone i odpowiednio odżywione. Nie można jednak przesadzać z ich ilością, aby nie obciążyć włosów. Kiedy suszymy włosy ciepłym powietrzem, dobrze jest nałożyć na nie balsam, który będzie bronił je przed działaniem wysokiej temperatury. Nie należy się zniechęcać w przypadku kiedy grzywka jest krótka, ponieważ może wyglądać ona mało atrakcyjnie i sprawiać kłopoty w stylizacji.
Grzywka na początku odrastania może unosić się do góry a włosy są wtedy mało podatne na ułożenie. Niestety, ten okres trzeba przecierpieć. Później kiedy długość będzie coraz większa włosy zaczną się kłaść na głowie i wtedy będzie można zrobić sobie przedziałek i upinać je za pomocą spinek aż do momentu, kiedy grzywka nie będzie miała satysfakcjonującej długości.
Jeżeli już będziemy mieli odpowiednią długość, powinniśmy pójść do fryzjera, który odpowiednio wyrówna włosy oraz doradzi nam stylizację. Grzywka powinna być gęsta, dlatego też nie należy jej zbierać tylko z pierwszych rzędów włosów, ponieważ, jak już wcześniej było wspomniane – przez cienkie włosy może prześwitywać czoło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>